Instagram Şifre Geri Alma Ve Yenileme

 Merhaba arkadaşlar bügün sizlerle Instagram'da şifre yenileme hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağım.

Güvenliğiniz amaçlı şifrenizi yeniledik instagram şifre geri alma ve yenileme

 Instagram şifrenizi güvenlik amaçlı olarak değişebilir. Bu durum şifrenizi ele geçirmeye çalışıldığında hesabınızdan spam işlemler yapıldığında veya şüpheli hareketler karşısında olabilmektedir. Şifreniz Instagram tarafından değişmiş olabilir ve yeni şifre için talep formunu doldurmanız gerekmektedir.

 Bu şekilde bir mesaj aldığınızda Instagram hesabınıza giriş yapamazsınız. Mail adresinize gelmiş olan link ile yeni şifre oluşturmanız gerekir. Birçok kullanıcı mail adresini hatırlayamıyor ya da mail adresine de giriş yapamıyor. Öncelikle Facebook ya da telefon numarası ile şifre yenileme seçeneğini deneyin. Facebook ile giriş yapmayı deneyin, olmazsa Instagram uygulamasında yer alan giriş detaylarını unuttun mu yazısına tıklayın. Şifreyi yenile bölümünden sms ile ya da Facebook ile şifre yenilemeyi deneyin. 

Bu yöntemler de işe yaramazsa mail adresinizin şifresini bulmayı deneyin. Şifremi unuttum diyerek mail adresinizi kurtarın, mail adresi spam klasöründe olabilir. Eğer mail gelmiyorsa ve hesabınıza ulaşamıyorsanız şifre geri alma formu doldurmalısınız.
Aşağıdaki formu doldurarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.
https://help.instagram.com/contact/740949042640030
 Başkasının Eline Geçen Bir Hesabı Bildirin sayfası ile şifrenizi yeniden geri alabilirsiniz. Bu sayfada gerekli işaretlemeleri yapın, aşağıda yer alan hesabım başkasının eline geçmedi giriş yapmada sorun yaşıyorum seçeneğini seçin ve formu doldurarak gönderin. Bu form ile çalınan Instagram hesabını da geri alabilirsiniz. Formu eksiksiz olarak doldurun, sizden kimlik fotoğrafınız istenilirse telefonunuzla çekerek forma ekleyin ve gönderin. Bazı durumlarda Instagram fotoğraflarınızdan birisinin filtre ve efekt eklenmemiş hali istenilebilir, bu durumda da ilgili fotoğrafı göndererek hesabınızı kurtarabilirsiniz.
Aşağıdaki linkten instagram şifrenizi sıfırlayarak yeni şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
https://www.instagram.com/accounts/password/reset
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da şifre yenileme hakkında bahsetmeye çalıştım.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın Takipte Kalınız😊

Yorumlar